Kritizovať paušalizovanie a zároveň paušalizovať, bravó!

Autor: Ján Košč | 27.3.2014 o 8:15 | Karma článku: 14,62 | Prečítané:  910x

Pred pár dňami sa pán minister Kaliňák zúčastnil Témy dňa v TA3 ohľadom problému na jednom slovenskom futbalovom ihrisku, kde došlo ku konfliktu. Tejto udalosti sa nebudem venovať o tom bolo a predpokladám, že ešte bude popísané dosť. Zaujalo ma, že pán minister vyzval, aby sa nepaušalizovalo a aby sa nehádzali všetci Rómovia do jedného vreca, veľmi chválihodná výzva, škoda len, že ju hneď zabil vlastným paušalizovaním inej skupiny našich obyvateľov.

http://zilina.sme.sk/c/4376175/kalinak-poslucha-podrzal.htmlhttp://zilina.sme.sk/c/4376175/kalinak-poslucha-podrzal.htmlPAVOL FUNTÁL

Tou druhou skupinou sú podľa ministra policajti a podľa neho tí nerobia chyby, nezasahujú v rozpore so zákonom a zdravým rozumom a treba ich nechať robiť si svoju prácu.

Nebudem tvrdiť, že policajti sú zlí, pretože by to nebola pravda. Tak ako v každej spoločenskej, či profesnej skupine, tak aj policajti sú len ľudia a sú medzi nimi dobrí aj zlí, múdri aj hlúpi, kompetentní aj nekompetentní. Pán minister ale genaralizuje a a celou svojou osobou sa zasadzuje za to, aby nikto policiu a jej postupy nespochybňoval.

Má pravdu v tom, že je potrebné políciu nechať robiť si svoju prácu, ale na druhej strane je potrebné ich prácu aj prísne kontrolovať a posudzovať. Nie je možné, aby minister a vláda takým flagrantným spôsobom ignorovali podozrenia zo zlej práce polície. Je priam neodputiteľné, ak pán Kaliňák spochybňuje a nedá možnosť sa vyjadriť takému dôležitému demokratickému inštitútu ako je úrad ombudsmana. Je doslova strašné, ak len tak šmahom ruky odbije podozrenie z pochybení pri streľbe na auto s nevinnými študentmi. (poprosím, aby ste neargumentovali rozhodnutím inšpekcie ministerstva vnútra, ktorý nie je nezávislým orgánom)

Pán minister, som skutočne rád, že vyzývate verejnosť, aby nepaušalizovala a nehádzala kvôli menšine zlých Rómov všetkých Rómov do jedného vreca. Rovnako by ste si ale mali tieto slová zopakovať každé ráno pred zrkadlom, aby ste drvivú väčšinu dobrých policajtov nehádzali do jedného vreca s tými, čo robia chyby a zlé rozhodnutia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

SVET

Ukradnutú bránu z koncentračného tábora našli v Nórsku

Ukradli ju pred dvoma rokmi z Dachau.

NITRA

Na R1 budú nové odpočívadlá, plánujú ich navzájom prepojiť

Miesta budú určené aj pre kamióny zásobujúce Jaguar.


Už ste čítali?