ad: Zástupcovia automobiliek u prezidenta

Autor: Ján Košč | 7.11.2014 o 12:33 | Karma článku: 3,17 | Prečítané:  816x

"Intenzívne sme hovorili o tom, čo spôsobuje súčasná novela Zákonníka práce smerom k obmedzeniu agentúrneho zamestnávania," priblížil Holeček.

Množstvo veľkých firiem a korporácii, slovenské automobilky nevynímajúc, doslova prisahajú na spoločenskú zodpovednosť firiem. Na tejto spoločenskej zodpovednosti stavajú svoje dobré meno i PR.

V tomto prípade intenzívne vyjadrujú svoj problém s novelou zákona, ktorá klepla po prstoch agentúram používajúcim nepoctivé konanie a núti zamestnávateľov brať agentúrnikov do stavu.

Chápem, že majú problém s tým, že agentúrni pracovníci budú drahší, lenže doteraz im nevadilo, že pre nich pracujú ľudia, s ktorými agentúry zaobchádzajú nemorálne a mnohokrát aj protizákonne?

Chápem aj to, že majú problém s tým, že ak pracovníka dlhodobo potrebujú, tak ho budú musieť zobrať do stavu. Lenže je normálne a morálne zapĺňať roky voľné pracovné miesta agentúrnymi pracovníkmi a nestarať sa o ich ľudské postavenie?

Firma, ktorá zatvára oči pred nezákonnosťou a porušovaním morálky má právo hrdiť sa svojimi filantropickými aktivitami a oháňať sa kade-tade spoločenskou zodpovednosťou firiem?

Som presvedčený, že nie...

článok, na ktorý som reagoval

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

DOMOV

Niektoré kauzy by sa už nemali zopakovať. Pravidlá sa menia

Prinášame prehľad najzásadnejších zmien.


Už ste čítali?