Našich horolezcov zavraždili, či popravili?

Autor: Ján Košč | 30.6.2013 o 7:00 | (upravené 30.6.2013 o 7:14) Karma článku: 15,36 | Prečítané:  1822x

Na fakt, že naši žurnalisti nadmerne používaju namiesto slova vražda slovo poprava, som si už dávnejšie zvykol, hoci ma to vždy zdvihne zo stoličky, ale že sa k nim aktuálne pripojí aj súčasný minister vnútra, tak to ma doslova šokovalo.

Nejde ani tak o to, že by som mal nejakú vysokú mienku o politikoch všeobecne, ale naozaj od človeka, ktorý riadi rezort vnútra a právnika by som očakával aspoň elementárne znalosti pojmov ktoré používa.

Takže, poďme pekne po poriadku. Ako definovať slovo "poprava". Skúste si prečítať tento odkaz. Pre skrátenie: poprava je výkon právne právoplatného rozsudku smrti.

Teraz sa pozrime na to, kto a na základe čoho zabil našich dvoch horolezcov v Pakistane.

1. naši horolezci zomreli na území Pakistanu, kde platia pakistanské zákony a neviem o tom, že by v Pakistane mohol vyniesť rozsudok smrti niekto iný ako pakistanský súd

2.  naši horolezci neboli z ničoho obvinení, neboli súdení a neboli právoplatne odsúdení

3. vrahovia, čo ich podlo a zbabelo zbavili života neboli zamestnanci alebo predstavitelia Pakistanu

4. našich horolezcov zavraždili na základe bezprávia a nie práva

5. fakt, že išlo o vraždu a nie popravu dokazuje aj momentálne vyšetrovanie a zatýkanie v Pakistane, ak by išlo o popravu, tak by nebolo ani vyšetrovnie, ani zatýkanie. "Exekútori" by dostali odmeny za dobre vykonanú prácu...

Strašná tragédia, ktorá sa stala pred pár dňami v Pakistane je udalosťou ktorá musela otriasť snáď každým. V každom prípade by ale žurnalisti a politici mali vážiť slova, pretože ak vyslovia slovo poprava pri takejto udalosti, tak osobne by som to považoval za kopanec do tváre truchliacich príbuzných.

Pretože je obrovský rozdiel, či bol právoplatne odsúdený a popravený nejaký vrah, alebo boli zavraždené nevinné osoby, na ktorých sa vyvŕšili nejakí psychopati.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?