Už znova sa veselo popravuje, dokonca na verejnosti!

Autor: Ján Košč | 28.3.2014 o 8:15 | Karma článku: 6,90 | Prečítané:  1121x

Len v júni minulého roka som písal o tom, ako naše drahé média rady nadužívajú slovičko poprava a za posledné dni som sa znova dočkal novej spŕšky tohto fenoménu.

Podľa naších drahých žurnalistov sa nedávno znova obnovil na Slovensku trest smrti, pretože podľa nich bola v uliciach Bratislavy popravená mladá žena. Informácia o obnove trestu smrti ma naozaj veľmi prekvapila, ale ešte viac ma prekvapili ďalšie dva fakty oznámené v médiach. Prvým je to, že popravy sa vykonávajú verejne a katom môže byť aj osoba, ktorá ma blízky vzťah k popravovanej osobe, napríklad ako v tomto prípade ohrdnutý milenec.

Rovnako sa vraj verejne popravy konajú aj na Ukrajine, kde popravili nejakého krajne pravicového "politika", dokonca jeho verejna poprava prebehla so značnou dávkou akčnosti s pištiacimi autami, zviazaním popraveného a teatrálnou strelou do srdca.

Nebudem sa v tom ďalej vŕtať, už len zopakujem to, čo som napísal aj v hore spomínanom blogu. Poprava je akt nasledujúci po právoplatnom rozsudku smrti. Tieto dva vyššie médiami opísané prípady sa z hľadiska právneho i ľudskeho dajú označiť jediným slovom: "VRAŽDA"

Pre blížšie info si prečitajte TENTO môj starší blog.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Američania spozorneli. Slovenský princ je hodný Oscara

Veľký šľachtiteľský príbeh sa začal celkom nenápadne.


Už ste čítali?