Čaplovič exceloval...

Autor: Ján Košč | 29.9.2014 o 8:33 | (upravené 1.10.2014 o 15:16) Karma článku: 10,58 | Prečítané:  1395x

Pán exminister uverejnil na svojom facebookovom profile status, ktorý ma doslova zdvihol zo stoličky. Takáto detská argumentácia a znevažovanie niečoho hodnotného niečim úplne všedným a nepodstatným sa len tak u dospelého človeka nevidí a v tomto prípade ide o vysokoškolsky vzdelaného človeka a exministra.

O čo konkrétne ide? Čitajte:

"Milí priatelia, uvádzam Vám list čestného a odvážneho učiteľa zo školy v Lipanoch, veru taký by mal dostať stokrát Bielu vranu, no tú mu účelove zamerané "objektívne proamerické mimovládky", za tento skutok a odvahu iste neudelia:

Vážení redaktori denníka Nový čas,
chcem vám poďakovať za vašu záslužnú prácu. Iste vás stálo až nadľudské úsilie, kým ste vypátrali pôvodcu zostrelenia lietadla Boeing 777 letu MH17 z Amsterdamu do Kuala Lumpur, ku ktorému došlo nad územím Ukrajiny 17. júla 2014. Veď už v nedeľnajšej titulke 20. júna 2014 ste uviedli dokonca meno pôvodcu tragédie.
Ostáva už len čo najskôr informovať Radu bezpečnosti Organizácie Spojených národov a oficiálnych predstaviteľov Holandska, Austrálie, Malajzie, Indonézie, Veľkej Británie, Nemecka, Belgicka, Filipín a Kanady, keďže štátni príslušníci týchto krajín sa nachádzali na palube tohto lietadla, aby medzinárodné spoločenstvo zbytočne nestrácalo čas, peniaze a energiu na vyšetrovanie tohto incidentu. Veď vy ste to už za nich urobili.
Máme na svete žurnalistov a „žurnalistov“.
K tým prvým – skutočným žurnalistom, ktorí sú ochotní nasadzovať svoje životy, aby čo najobjektívnejšie informovali verejnosť, patrili (bohužiaľ, musím použiť minulý čas) napríklad taliansky fotoreportér Andrea Ronchelli, či ruskí žurnalisti Igor Korneľuk a Anton Vološin, ktorí za snahu spoznať skutočnú podstatu veci zaplatili životom.
Tí prví videli, že Majdan bol mierový iba týždeň, potom..."

Ak máte záujem prečítať si celý Čaplovičov príspevok (ak ho medzitým nevymaže), pozrite si jeho FB profil. Pre účely tohto blogu bude stačiť aj táto jeho časť.

V prvom rade je potrebné povedať, že je jedno, čo si ja osobne, alebo p. Čaplovič myslíme o udalostiach na Ukrajine a o tom čo sa stalo so spomínaným lietadlom. Je úplne nepodstatné, čo si myslíme o hore uvedenom denníku a je irelevantné, aký máme názor na motiváciu neziskoviek udeľovať ocenenie "biela vrana".

V tomto prípade ma zdvihlo zo stoličky niečo iné. Z ex-ministrovho postu vyplýva autorovo presvedčenie, že učiteľ z Lipian by si za svoj list adresovaný novinárom, v ktorom napísal svoj názor na isté udalosti zaslúžil dostať "bielu vranu" viac, ako učiteľ z Košíc, ktorý ju dostal za to, že nahlásil podozrenie z netransparentného nakladania s verejnými prostriedkami.

Veľmi by ma zaujímalo z čoho toto presvedčenie p. Čaploviča pramení.

Učiteľ z Lipian napísal do listu svoj názor, ktorý s ním zdieľa X- tisícok (desať/stotisícok?) ďalších našich krajanov a mnohí sa s tým nijako netaja a sú ochotní ho kedykoľvek dať najavo. Čo im ale hrozí? Niektorí ich môžu vysmiať, niektorí si môžu poklopať na čele, ďalší ich pochvália, alebo ich potľapkajú po ramene. Prípadne niekde v miestnom pohostinstve alebo pri futbale môže padnúť zopár zaúch. Nič viac, nič menej. O akej odvahe to hovorí p. Čaplovič?  Ak máme odmeňovať nejakým titulom učiteľa z Lipian, tak nám nebudú stačiť ceny, pretože podobné skutky koná nepreberné množstvo občanov a neviem o tom, že by niekomu za niečo takéto hrozil vyhadzov z práce, alebo iná perzekúcia.

Na druhej strane učiteľ z Košíc nahlásil svoje podozrenie, čo je mimochodom občianska povinnosť a učiteľovi z Košíc táto povinnosť vyplývala aj z pracovných povinností, nakoľko bol členom revíznej (či kontrolnej?) komisie. Jeho podozrenia sa nakoniec preukázali ako opodstatnené a namiesto toho, aby mu spoločnosť poďakovala sa dočkal výpovede z pracovného pomeru. Ľudia zodpovední za plytvanie sa držia svojich miest a ticho sa smejú dnes už ex-učiteľovi z Košíc a všetkým slušným ľuďom na Slovensku. Učiteľ z Košíc riskoval a vedel, že riskuje, pretože na Slovensku "je to tak" a vedia to už aj deti. Riskoval, ale nie preto, že si chcel niečo urvať z toho žvanca o ktorý sa trhali kompetentní s právnikmi, ale preto, že veril v lepšie Slovensko.

A tak sa pýtam, ale je to samozrejme len rečnícka otázka. Pán Čaplovič, ste si istý, že učiteľ z Lipian "by mal dostať stokrát Bielu vranu"? Vy ako bývalý minister školstva, by ste ten "jemný" rozdiel medzi konaním učiteľa z Lipian a konaním učiteľa z Košíc mal vidieť aj keby Vás zobudili o tretej ráno po návšteve u vnučky.

 Pretože ak tomu naozaj veríte, tak potom neviem, či chcem žiť v krajine kde ľudia ako vy a vám podobní robia ministrov, poslancov a iných štátnych úradníkov.

Len sa teraz neviem rozhodnúť, či žiadať, aby do inej galaxie vystrelili mňa, alebo vás...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?