Chudáci Slavia Capital, Sitno Holding a hnusní zamestnanci

Autor: Ján Košč | 6.10.2014 o 8:33 | (upravené 6.10.2014 o 21:17) Karma článku: 7,13 | Prečítané:  3448x

Určite sa vám dostalo do uší vyhlásenia zástupcov Slavia Capital a Sitno Holding, ktorí sú vlastníkmi firmy WAY Industries o tom, ako kvôli zlým zamestnancom musia opustiť Slovensko a výrobu presťahovať do Čiech. Peter Benčúrik, hovorca spoločnosti Way Industries: "Môžem potvrdiť, že spoločnosti Way Industries sa v poslednom období podarilo dohodnúť zaujímavé zákazky zo zahraničia, má dôveru zákazníkov a bánk, no odstávky výroby spôsobené odborárskymi aktivitami jej spôsobujú problémy"

Manažéri WAY Industries, ktorí zastupujú záujmy vlastníkov zo Slavia Capital a Sitno Holding tvrdia, že nemajú žiadne finančné a zákazkové problémy, ale že celý problém spôsobili zamestnanci fabriky, ktorí sa rozhodli protestovať proti nevyplateným osobným ohodnoteniam.


Nie je predsa podstatné, že zamestnávateľ sa bez akéhokoľvek zdôvodnenia rozhodne nevyplatiť všetkým zamestnancom časť dohodnutej mzdy, v našich končinách má zamestnanec držať hubu a krok. Má pracovať bez reptania!

Nedodržiavanie pracovnej zmluvy medzi zamestnávateľom a zamestnancami predsa nie je predsa žiaden problém. Nedodržiavanie ústavy a zákonov je na Slovenku bežné. Prečo by mal zamestnávateľ vyplatiť čokoľvek čo sa nachádza v zmluve, keď nechce? Veď keby to od zástupcov Slavie Capital a Sitno Holding niekto vyžadoval, tak by to bol KOMUNIZMUS! - a ten sa na Slovensku predsa nenosí!


A nie dosť, že si zamestnanci dovolili protestovať proti nevyplateniu časti mzdy za zatvorenými dverami, po krčmách a pred manželkami, oni dokonca štrajkovali a od manažérov žiadali okamžité doplatenie omeškaných financií. Čo si to len dovoľujú hnusáci jedni! Dokonca štrajkovali dvakrát a odmietli vyplatenie týchto peňazí podmienené ďalšími podmienkami neuvedenými v pracovných zmluvách! Raz štrajkovali hodinu a druhýkrát dve hodiny - takéto dlhodobé štrajky ruinujú firmu! Takéto neodôvodnené správanie sa zamestnancov ohrozuje chod firmy natoľko, že sa musí presťahovať do Čiech, kde zamestnanci proti nevyplateným mzdám neprotestujú a dokonca sa tam ani odborovo neorganizujú.


Dovolili si štrajkovať podľa ústavy, čo je voči majiteľom podraz, nakoľko nechceli štrajkovať podľa zákona o kolektívnom vyjednávaní, čo by bolo z hľadiska zákona nelegálne, veď spor v kolektívnom vyjednávaní momentálne neexistuje. Nevadí, Slaviu Capital a Sitno Holding nejaká ústava nezaujíma, samozrejme ak ju necitujú vo svoj prospech! Zamestnávateľ v tomto prípade upozornil štrajkujúcich na to, že ich potrestá za nelegálne nenastúpenie do práce! Veď čo iné si zaslúžia tí podrazáci, čo likvidujú fungujúcu a bonitnú firmu, ako výpoveď? Dokonca im pohrozil aj trestno- právnymi následkami za sabotáž - pche, tak im treba chamradi!

A čo si to tí zamestnanci ešte nedovolia? Vraj im má manažment vysvetliť v akom stave sa nachádza firma. Vraj keď s nimi zamestnávateľ začne normále komunikovať, tak budú ochotní ukončiť nátlakové akcie. Kde to žijeme? Prečo by zamestnávateľ mal o čomkoľvek zamestnancov informovať? Koho zaujímajú zákony, ktoré túto povinnosť zamestnávateľovi ukladajú a koho zaujíma nejaká slušnosť a morálka? Zamestnanec nech do týchto veci nestrká nos! Dokonca by informácie chcel aj zástupca zamestnancov, ktorý je členom dozornej rady akciovej spoločnosti Way Industries - kto to kedy videl, takéto nezmyselné požiadavky?!


Slavia Capital, Sitno Holding a manažment Way Industries nie sú takí amatéri, ako napríklad manažéri U. S. Steel Košice, Železiarní v Podbrezovej, Panasonicu v Krompachoch a mnohých iných firiem, ktoré svoje prípadné problémy komunikujú a komunikovali so zamestnancami a aj napriek problémom si riadne plnia svoje povinnosti vyplývajúce zo zákonov a z pracovných a kolektívnych zmlúv.


A to radšej ani napríklad nespomínam manažérov severomoravskej hutníckej fabriky, ktorí so zástupcami zamestnancov vyjednali zníženie miezd pretože firma mala veľké finančné problémy – na Slovensku sa o tom nevyjednáva, ale rovno sa peniaze nevyplatia - kašlať na morálku a zákony – rovné chrbtice sa na Slovensku nenosia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?