ad: Zástupcovia automobiliek u prezidenta

Autor: Ján Košč | 7.11.2014 o 12:33 | Karma článku: 3,17 | Prečítané:  838x

"Intenzívne sme hovorili o tom, čo spôsobuje súčasná novela Zákonníka práce smerom k obmedzeniu agentúrneho zamestnávania," priblížil Holeček.

Množstvo veľkých firiem a korporácii, slovenské automobilky nevynímajúc, doslova prisahajú na spoločenskú zodpovednosť firiem. Na tejto spoločenskej zodpovednosti stavajú svoje dobré meno i PR.

V tomto prípade intenzívne vyjadrujú svoj problém s novelou zákona, ktorá klepla po prstoch agentúram používajúcim nepoctivé konanie a núti zamestnávateľov brať agentúrnikov do stavu.

Chápem, že majú problém s tým, že agentúrni pracovníci budú drahší, lenže doteraz im nevadilo, že pre nich pracujú ľudia, s ktorými agentúry zaobchádzajú nemorálne a mnohokrát aj protizákonne?

Chápem aj to, že majú problém s tým, že ak pracovníka dlhodobo potrebujú, tak ho budú musieť zobrať do stavu. Lenže je normálne a morálne zapĺňať roky voľné pracovné miesta agentúrnymi pracovníkmi a nestarať sa o ich ľudské postavenie?

Firma, ktorá zatvára oči pred nezákonnosťou a porušovaním morálky má právo hrdiť sa svojimi filantropickými aktivitami a oháňať sa kade-tade spoločenskou zodpovednosťou firiem?

Som presvedčený, že nie...

článok, na ktorý som reagoval

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?